Ενημερωτική Συνάντηση για το Πρόγραμμα ERASMUS_23-3-15

Κινητικότητα φοιτητών με σκοπό (i) τις σπουδές ή/και (ii) την πρακτική άσκηση

Η Διεύθυνση Διεθνών και Δημοσίων Σχέσεων ανακοινώνει την έναρξη των ομαδικών ενημερωτικών τμηματικών συναντήσεων για τους φοιτητές που ενδιαφέρονται
να υποβάλουν αίτηση συμμετοχής στο πρόγραμμα Erasmus+, ακαδ. έτους 2015-16, δράσεις:
(i) κινητικότητα με σκοπό τις σπουδές (learning)
και (ii) κινητικότητα με σκοπό την πρακτική άσκηση (traineeship).

Προτρέπουμε τους φοιτητές (προπτυχιακούς, μεταπτυχιακούς, υποψήφιους διδάκτορες) να παρακολουθήσουν τις ενημερωτικές συναντήσεις στις οποίες θα γίνει παρουσίαση των δύο δράσεων κινητικότητας του προγράμματος, καθώς και των κριτηρίων επιλογής των φοιτητών. (Διευκρινίζεται ότι ενημέρωση των ενδιαφερομένων σε ατομική βάση στα γραφεία της Διεύθυνσης δεν θα πραγματοποιηθεί). Οι φοιτητές (προπτυχιακοί, μεταπτυχιακοί, υποψήφιοι διδάκτορες), οι οποίοι ενδιαφέρονται να μετακινηθούν εντός του ακαδημαϊκού έτους 2015/16, καλούνται να προσέλθουν στην ενημερωτική συνάντηση που θα πραγματοποιηθεί για το Τμήμα ΦΠΨ στην Αίθουσα Συνεδριών Συγκλήτου (Μεταβατικό κτήριο, 2ος όροφος)  τη Δευτέρα, 23/03/2015, 12.00-14.00.

Στις συναντήσεις θα παρευρίσκονται οι Τμηματικοί Υπεύθυνοι για το Πρόγραμμα Erasmus+, καθώς και άλλα μέλη ΔΕΠ των Τμημάτων.

Συνημμένα αρχεία
Download this file (7001.pdf)7001.pdf[ ]358 kB